Co hrozí po nezaplacení pokuty?

Italská policie je v případech stanovených místním zákonem oprávněna odebrat řidičský průkaz řidiči, který se dopustil závažného dopravního přestupku. Tento trest je zpravidla spojen s uložením zákazu řízení na území Itálie. Řidiči je vystaveno dočasné potvrzení pro účely dojetí do ČR a řidičský průkaz je následně diplomatickou cestou zaslán do České republiky. – toto se může stát také, pokud vjedete na území Itálie a zjistí se, že nemáte uhrazenu již uloženou pokutu.

registr.dluzniku@logicall.cz

+420 800 11 66 33

Rozšíření pravomocí celní správy od roku 2023

Se začátkem ledna loňského roku vstoupil v platnost zákon umožňující celníkům, strážníkům, ale i policistům zabavovat řidičům registrační značky za neuhrazené pokuty. Celní správa této možnosti využívá poměrně často.

Pokud dlužná částka není na místě uhrazena řidičem či provozovatelem vozidla, který ovšem nemusí být v autě přítomen, nelze dále pokračovat v jízdě. Chce-li řidič pokračovat v cestě, musí tedy uhradit nedoplatek i za nepřítomného provozovatele vozidla. Celník při odebrání registračních značek nebo přiložení botičky řidiči sdělí, kdy a kde může nedoplatek zaplatit a zároveň za jakých podmínek dojde k vrácení odebraných registračních značek nebo sejmutí přiložené botičky

Zdroj: https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/spz-registracni-znacky-celnici-pokuta.A230129_200755_automoto_mom